Mobil Uygulama & Web

İnsan Kaynakları’nda Dijitalleşme

İnsan Kaynakları teknolojilerine ilgi büyüyor. Dünya genelinde 7906 farklı dijital ürünün sunulduğu pazardaki yatırım oranı 2017’den 2018’e tutar olarak 2,5 kat, yapılan yatırım adedi ise %50 oranında büyüdü.

İnsan Kaynakları Teknolojileri

İnsan Kaynakları’nda dijitalleşme konusunda en popüler iki başlık İnsan Kaynakları Baz Fonksiyonlar ve Yetenek / Performans Yönetimi. Bu başlıklarda sadece SAP ve Oracle gibi dev firmalar değil, KolayIK, Peoplise gibi lokal şirketler de dijital ürünleri ile hizmet veriyorlar.
Bu başlıkların arkasından hemen hayatımıza giren kategori ise Sosyal İnsan Kaynakları. Bu alanda SAP JAM, Slack, Facebook Workplace gibi yine bolca yatırım almış büyük ürünler olabildiği gibi Wellbees’in de olduğu lokal çözümler mevcut.

Neden Sosyal İnsan Kaynakları Ürünleri?

Sosyal İnsan Kaynakları kategorisinde hizmet veren dijital ürünlerin ana amaçları çalışanlar arasındaki iletişimi arttırmak ve çalışan bağlılığı ile memnuniyetini yükseltmek.

services-1

MIT’nin yaptığı bir araştırmaya göre 22-55 yaş arasındaki çalışanların %57’si şirketlerinin sosyal bir sofistikasyonu olmasını önemsiyor. Bu sebeple de şirket içindeki dijitalleşme süreçlerinde Sosyal İnsan Kaynakları’nı önceliklendirmek çok kritik.

Wellbees Nedir?

Wellbees, bir Sosyal İnsan Kaynakları kategorisi ürünüdür. Wellbees ile çalışanlarınıza app ya da websitesi üzerinden; Tüm şirket takım ve gruplarını (futbol takımı, kitap kulübü gibi) tek alanda listeler Tüm şirket çalışanlarını departman ya da çalıştıkları lokasyona göre tek bir listede gösterir Tüm indirimlerinizi tek yerde toplar Şirketinizde çalışan wellbeing uzmanlarını listeler Çalışanların ya da şirketin etkinliklerini gösterir Çalışanların birbiri arasında yeni alışkanlık başlatacak yarışmalar açmasını sağlarsınız!

Ek Modüller ile hizmetler de sunmayı seçebilirsiniz:

  • Wellbeing markalarından yıl boyunca indirim
  • Çalışanlarınıza 8 farklı wellbeing alanında video ve yazılı, Türkçe kaynaklarda bulunmayan, şirketinize ve kişiye göre kürasyonu yapılmış içerikler
  • Psikolog, diyetisyen ve spor hocalarına erişim
  • Yerinde seminerler / canlı yayınlar
  • Spor kulüpleri
  • Hobi kulüpleri

Yeni alışkanlıklarla hayatını aktive et!

explore

Zengin İçerikler

Güncel ve çok eğlenceli bilgilerin aktığı bir Keşfet ekranında değiştirmek istediğin tüm alışkanlıklarla ilgili bilgilere ulaşabilirsin.

Etkinlikler

Kendi wellness etkinliklerini açabilir ya da diğerlerinin açtığı etkinlikleri takip edebilirsin!

challenge

Meydan Oku

Kendin bir hedef koyabilir ya da varolan hedeflere katılıp kendi aksiyonlarınla topluluğa ilham verebilirsin!

Randevular

Diyetisyen ve Psikolog Randevularını Wellbees üzerinden alabilirsin!

Uzman Desteği

Koyduğun hedeflere psikolog ve diyetisyenlerden yorum isteyebilir, hedeflerin için uzmanlara bir telefonla ulaşabilirsin!

community

Gruplar

Topluluktaki şirket kulüplerine ulaşabilir; yeni alışkanlıklar edinmek için onlardan destek alabilirsin!