Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Hizmeti

Gün içerisinde ne yediğinizin farkında mısınız?
Sadece 1 hafta beslenme günlüğü tutmayı deneyin :)

Günde en az iki en çok altı kez yemek için plan yapmaya çalışıyoruz. Sağdan soldan duyduklarımız, ezelden gelen doğru veya yanlış bildiklerimiz ve o “canımızın istedikleri” bizi ele geçirip kontrol elden gittiğinde Google’da “3 günde 15 kg verdiren diyet” ile karşılaşıp kendimizi kabak detoksu yaparken bulabiliyoruz.
Neyi ne kadar yiyeceğimizi bilmediğimizden kafalar hep karışık.
İşte beslenme uzmanları burada devreye giriyor.

Ofis Çalışanlarında Beslenme Nasıl Olmalı?

Çoğunlukla oturarak ve yoğun zihin gücü sarfederek çalışanlarda yeterli ve dengeli beslenme verimlilikle birebir ilişkili. Beynimizin kullandığı en önemli kaynak karbonhidratlar ve diğer besin öğeleri kontrollü bir şekilde alınmalı. Yoğun toplantılar ve yetiştirilmesi gereken raporlar arasında unutulan öğünler ya da farkında olmadan fazla tüketilen besinler motivasyonu, çalışma verimini etkilemekte. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ/WHO) yeterli ve dengeli bir beslenme düzeniyle birlikte verimliliğin %20 oranında artırılabileceğini söylüyor. Sıkça görülen “Pazartesi Sendromu”nu da doğru beslenmeyle minimuma indirmek mümkün :)

Kurumsal Beslenme Danışmanlığına İhtiyacımız Var Mı?

“Centers for Disease Control and Prevention” biriminin yaptığı bir çalışmada kurumsal sağlık harcamalarının %75’inin beslenmeyle ilişkili kronik hastalıklara yapıldığı tespit edilmiş. Kronik hastalıklara davet çıkaran dört alışkanlık ise yanlış beslenme, sık alkol tüketimi, tütün ürünleri kullanımı ve yetersiz fiziksel aktivite olarak gösterilmiş. Bu hastalıklar sonucu ise ABD’de verimliliğin düşmesine bağlı olarak işverenlere 28.2 milyon dolar kaybettiriyor.

Harvard Business School raporuna göre ise wellness programları için harcanan her 1 dolar için çalışanlara yapılan sağlık harcamalarının 3.27 dolar azaldığı ortaya çıkmış.

Actifit olarak kurumsal beslenme danışmanlığı hizmetinde sadece kilo verme/alma başarısı ve diyet ile ilgilenilmesini sürdürülebilir bulmuyoruz. Bir “liste” ile yıllardır süregelen beslenme alışkanlığının değişmesi pek gerçekçi bir fikir değil. Beslenme uzmanlarımız, ömür boyu daha kaliteli beslenme için her bireyin özel olduğunu bilerek hareket ediyor ve alışkanlıklara göre eğitim veriyor. Bu yolculukta size yol arkadaşı oluyor.

Ofiste yerinde çözümler, telefonla beslenme danışmanlığı hizmetleri, sağlıklı beslenme seminerleri ile şirketiniz ve çalışanlarınız için anahtar teslim beslenme çözümleri yaratıyor; yeni alışkanlıklarla daha mutlu bireylere ilham veriyoruz.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığında Neler Yapıyoruz?

 • Diyetisyenim Ofiste Programı
 • Telefonla Beslenme Danışmanlığı Hizmeti
 • Olay Yeri İncelemesi: Ofis Atıştırmalıkları ve Yemekhane; Civar Restoranlar ve Menüler

Diyetisyenim Ofiste Programında, belirli periyotlarda beslenme uzmanlarımız ofisinize ziyaretlerde bulunarak veya bir telefon uzakta olacak şekilde her zaman her yerde yanınızda :)

Kolları sıvıyoruz!
Kişiye özel vücut bileşimi analizin ardından beslenme alışkanlıklarının sorgulanarak programın hazırlanmasını takiben haftalık kontroller ile durum değerlendirmesi ve programın yenilenmesinin sonunda bir bakmışsınız beslenme alışkanlıklarınız değişmiş, dönüşmüş ve kalıcı hale gelmiş.

Telefonla Beslenme Danışmanlığı Hizmetinde, görüşme sırasında aldığınız danışmanlığın aynısını telefon üzerinden 8 hafta süresince alabileceğiniz gibi, beslenme uzmanlarımız iş saatleri dışında belirtilen zaman dilimlerinde sürecinize ve beslenmeyle ilgili her türlü soruya cevap vererek tam destek olmak için hazırlar :)

Olay Yeri İncelemesi: Ofis Atıştırmalıkları ve Yemekhane; Civar Restoranlar ve Menüler
Kolay ulaşılabilir alternatif ürün önerilerinden tutun yemekhanesi bulunan firmalarda dengeli beslenmeyi desteklemek için menü planlanması da cabası.

Ofiste en çok merak ettiğiniz beslenme ile ilgili konularda eğitim/seminer/atölyeler düzenliyoruz, işte bazıları :

 • Ofisinize En Çok Yemek Söylediğiniz Şu 10 Mekanın Dengeli Beslenme Menü Kalemleri
 • Detox Mu Demetox Mu? Açlık Çılgınlığının Tarihçesi ve Açıklaması
 • Glutensiz Yemek Çılgınlığı - Gluten Karşıtı Görüşler ve Glutensiz Diyetler
 • En İyi FastFood’dan Kalori Yakan Yiyeceklere Tüm Doğru Bildiğiniz Yanlışlar
 • Ofiste Beslenme: Yeterli Enerji ve Fazla Kalori Arasında Bir Yolculuk
 • Stresle Kalkan, Çikolata ile Oturur! Duygusal Beslenme Nedir ve Onunla Nasıl Yaşarız?
 • Sporcu ve Diyetisyen ile Panel: Beslenme Matematiği
 • Kara Kış: Değişen Mevsimle Gelen Yeni Açlıklar
 • Psikolog ve Beslenme Uzmanı ile Panel: Yediklerimiz Hislerimizi Etkileyebilir mi?
 • Kereviz Mi? Kim Aldı? Sağlıklı Pişirme Teknikleri
 • Diyete Başlamadan Kendinize Sormanız Gereken Sorular
 • Bölgesel Yağ & Kilo Kaybı Mümkün Mü?
 • En Yeni Tohumlar: Kinoa, Chia, Açai ve daha fazlası
 • Etiket Okumayı Öğrenelim: Sinsi Şekerli Besinler

Ofis Yarışmaları ile ekibinizi harekete geçirecek ve davranış değişimi için o ilk adımı atmalarını sağlayacak yarışmalar, keyifli hediyeleri ve bol konuşulacak özgün içerikleri ile burada!

O Sebze Bitecek! 5 Rengin Uyumu
Su Şişesinde Balık Olsam
Buddy-Up!Beslenme Günlükleri
Bizim Şef! Mutfağı Ele Geçir
Yemediğini Bağışlatan Proje
Bizim Büyük Ailemiz: Türk Usulü Potluck

Masa Sürprizleri ile içerik ve projelerinizin yoğunluğu aşıp çalışanlara ulaşamadığı noktalarda açıkları masalarına özel sürpriz hediyeler koyarak kapatıyoruz. İşlenen aylık konuya uygun, projeye uyumlu ve vay be! dedirtecek hediyeler burada!

Açlık ataklarından kurtaran atıştırmalıklar
Ara öğünlerin vazgeçilmezleri meyve&sebze
Kendi küçük işlevi büyük: Çiğ kuruyemiş
Yemekhane Tablası Altlıkları
Sticker uygulamaları