Pırıl

Pırıl Sezgin

Beslenme ve Diyet Uzmanı

Actifit Beslenme Uzmanlarından Pırıl Sezgin, beslenme bilimi yolculuğuna Antalya OSB Anadolu Teknik Lisesi- Gıda Teknolojileri bölümü ile başladı. Lise eğitimini farklı illerde, hastane ve laboratuvarlarda staj yaparak, son olarak İtalya'da 1 ay staj deneyimiyle taçlandırarak bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi-Gıda Teknolojileri bölümünden "Gıda Teknikeri" ünvanını alarak mezun oldu. Hayalindeki meslek "Beslenme Uzmanı" olmak için Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde farklı kurum ve hastanelerde yaptığı staj deneyimleriyle kendini danışanlarına hazırladı. Çeşitli eğitim ve sertifika programlarıyla farklı durumlarda beslenme eğitimi alarak birçok insana ulaşmak ve yardım etmek için çabaladı, çabalıyor. Meslek hayatındaki en temel amacı danışanların "beslenmede dengeyi" sağlamasında yol arkadaşı olmak. Diğer zamanlarda Güzel İstanbul LEO Kulübü'nde arkadaşlarıyla birlikte sosyal sorumluluk projeleri üretmeye çalışırken, TEDxBahcesehirUniversity ekibinde paylaşmaya değer fikir ve konuşmacılar üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

İşte Yaptığı: Actifitle anlaşmalı kurumlarda danışanlarıyla yüz yüze ve bir telefon uzağında iletişimde olarak özel ihtiyaçlarına ve yaşamlarına uygun beslenme programları geliştirmek. Edindiği bilgileri kalıcı hale getirmek için içerikler üretmek ve beslenme uzmanlarına kolaylık sağlamak için kurulan sistemin geliştirilmesine destek olmak.

Onu En Heyecanlandıran: Keşfedip edindiği bilgileri insanlarla paylaşmak, üretmek, çoğaltmak. Takım oyunu içerisinde bulunmak.

Onun için Wellbeing: Paylaşım içerisinde olmak, denize yakın bulunmak, birlikte heyecanlanmak.